Sort by

Christa has logged 26 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Da Kath & Kim Code

Da Kath & Kim Code

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kath & Kimderella

Kath & Kimderella

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deceived

Deceived

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry