Sort by

Bobby has logged 349 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
After the Raid

After the Raid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Good, The Bad, The Hungry

The Good, The Bad, The Hungry

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Without Bias

Without Bias

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Dominican Dream

The Dominican Dream

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rodman: For Better or Worse

Rodman: For Better or Worse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mistle-Tones

The Mistle-Tones

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★★
Edit this entry  
11
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Milkshake

Milkshake

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Colours

Colours

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
An Accidental Christmas

An Accidental Christmas

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
A Cinderella Christmas

A Cinderella Christmas

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Night

Big Night

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Announcement

The Announcement

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Last Days of Knight

The Last Days of Knight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Puppy Star Christmas

Puppy Star Christmas

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry