chrismarini has logged 22 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
Begone Dull Care

Begone Dull Care

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
07
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Society

Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★½
Edit this entry  
06
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Edit this entry  
06
Equinox

Equinox

1970
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★
Edit this entry  
06
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
06
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Edit this entry