• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Climax

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Split

    ★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • The Forbidden Room

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★½

  • Her

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★½

  • Monsters University

    ★★★

  • Upstream Color

    ★★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • The Artist

    ★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • Lake Mungo

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Primer

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Happiness

    ★★★½