Sort by

Chris has logged 23 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bank of Dave

Bank of Dave

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry