Sort by

Chris has logged 224 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wish

Wish

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Kingdom of the Planet of the Apes

Kingdom of the Planet of the Apes

2024
×
Read the review Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sam and Colby: A Week At The Conjuring

Sam and Colby: A Week At The Conjuring

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Great Escaper

The Great Escaper

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
nothing, except everything.

nothing, except everything.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry