• The Night Comes for Us

    ★★★½

  • The Dead Center

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Monstrum

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nightingale

  • Shadow

    ★★★★

  • The Predator

    ★½

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Destroyer

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Blood Clots

    ★★½

  • The Meg

    ★½

  • Nightmare Cinema

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Await Further Instructions

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Border

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Anon

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Truth or Dare

  • Rampage

  • The Titan

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ghostland

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Fast Color

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

  • The Wolf House

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★½

  • The Commuter

    ★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Psych: The Movie

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Born Strong

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Jigsaw

  • Coco

    ★★★½

  • Belzebuth

  • The Babysitter

    ★★★

  • Cold Skin

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Ghost Stories

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½