Chris has logged 90 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Vault

The Vault

2017
×
★½
Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Edit this entry  
05
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Edit this entry  
05
The House

The House

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kidnap

Kidnap

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tournament

The Tournament

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Circle

The Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's So Easy and Other Lies

It's So Easy and Other Lies

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Win It All

Win It All

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry