Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
King Lear

King Lear

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Final Year

The Final Year

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1998
×
★½
Edit this entry  
04
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry