Sort by
  • Stavros Halkias: Fat Rascal

  • Silent Night

    ★★★

  • Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

    ★★½

  • Escaping Twin Flames

    ★★

  • The Marvels

    ★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★½

  • Thanksgiving

    ★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • Leo

    ★★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★½

  • It's a Wonderful Knife

    ★★

  • The Exorcist: Believer

  • Poison

    ★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • Totally Killer

    ★★

  • The Swan

    ★★★★

  • Saw X

  • The Practice

    ★★★

  • The Creator

    ★★★

  • Expend4bles

  • When Evil Lurks

    ★★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • American Fiction

    ★★

  • Dumb Money

    ★★★

  • Jawan

    ★★★★

  • Hit Man

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★½

  • Menus-Plaisirs Les Troisgros

    ★★★★½

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★★

  • The Beast

    ★★★★

  • The Royal Hotel

    ★★★

  • The Pigeon Tunnel

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★½

  • Ferrari

    ★★★★½

  • Raid On The Lethal Zone

    ★★★★

  • Carpet Cowboys

    ★★★

  • Strays

  • Telemarketers

    ★★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★

  • Heart of Stone

    ★½

  • Gran Turismo

    ★★

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★

  • The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of the Baboon Heart

    ★★★½

  • Blue Beetle

    ★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Full Circle

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Sound of Freedom

  • Insidious: The Red Door

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Wonka

    ★★

  • The Flash

  • Meg 2: The Trench

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Elemental

    ★½

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★

  • La Chimera

    ★★★★

  • About My Father

    ★½

  • The Taste of Things

    ★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★½

  • Kidnapped

    ★★★