Chris (Back Luck Man) Tellez has logged 19 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Motu Patlu: King Of Kings

Motu Patlu: King Of Kings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Astro Boy

Astro Boy

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry