Chris (Back Luck Man) Tellez has logged 190 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Edit this entry  
10
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Edit this entry  
09
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Edit this entry  
08
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Edit this entry  
07
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Edit this entry  
06
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Fixing Daisy

Fixing Daisy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Reflections of the Unseen

Reflections of the Unseen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Aunties

My Aunties

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
heroes

heroes

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Aquarium

Aquarium

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Summer Dress

A Summer Dress

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Goodbye Forever Party

Goodbye Forever Party

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Girl

Dear Girl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla Singular Point

Godzilla Singular Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Can't Live Without Cosmos

We Can't Live Without Cosmos

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry