Sort by

🩸 c h r i s 🩸 has logged 45 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Alley Cat

Alley Cat

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ryusei-Kacho

Ryusei-Kacho

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lou

Lou

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Woman of Fire

Woman of Fire

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Things

Things

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sex and Fury

Sex and Fury

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Betty Tells Her Story

Betty Tells Her Story

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Woman's Torment

A Woman's Torment

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Cornshukker

The Cornshukker

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Cross

X-Cross

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Double Labyrinthe

Double Labyrinthe

1976
×
★★★★
Edit this entry  
05
Diabolique

Diabolique

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dawn of an Evil Millennium

Dawn of an Evil Millennium

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Edit this entry  
02
Half Past Midnight

Half Past Midnight

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cannibal Cult

Cannibal Cult

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hooker with a Hacksaw

Hooker with a Hacksaw

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fall

Fall

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Obscene Mirror

The Obscene Mirror

1973
×
★½
Edit this entry