Sort by

🩸 c h r i s 🩸 has logged 58 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Meatball Machine

Meatball Machine

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spookies

Spookies

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Firestarter

Firestarter

2022
×
½
Edit this entry  
26
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sweet Sugar

Sweet Sugar

1972
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rest in Pieces

Rest in Pieces

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Coming of Sin

The Coming of Sin

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Town

Evil Town

1987
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Miner's Mountain

Miner's Mountain

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Olivia

Olivia

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Hatching

Hatching

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Machine Girl

The Machine Girl

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Baskın

Baskın

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Haze

Haze

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Forest of Love: Deep Cut

The Forest of Love: Deep Cut

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Occult

Occult

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Record of Sweet Murder

A Record of Sweet Murder

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anatomia Extinction

Anatomia Extinction

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Farewell to Ozark

A Farewell to Ozark

2022
×
Edit this entry  
07
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Angel

Red Angel

1966
×
★★★
Edit this entry  
06
Goat Witch

Goat Witch

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Read the review Edit this entry  
06
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sandman

The Sandman

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vital

Vital

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry