Sort by

c h r i s🫀 has logged 57 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Phantom of Regular Size

The Phantom of Regular Size

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Demon Within

Demon Within

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kitchen Sink

Kitchen Sink

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reverse World

Reverse World

2020
×
Edit this entry  
26
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Curve

Curve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mermaid

Mermaid

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Box

Box

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cut

Cut

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumplings

Dumplings

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
amusement park

amusement park

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Salt

Salt

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Thingu

Thingu

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pleasant Inn

Pleasant Inn

2019
×
Edit this entry  
22
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
20
Imprint

Imprint

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Cellar

The Cellar

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocktober Blood

Rocktober Blood

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Umma

Umma

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry