• Cha Cha Real Smooth

    ★★

  • Our Home

    ★★

  • Sharp Stick

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Untold: Breaking Point

  • Last Night in Soho

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

  • Count Me In

    ★★½

  • Untold: Caitlyn Jenner

  • Untold: Deal with the Devil

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Dating & New York

    ½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

  • Nobody

    ★★★★

  • Language Lessons

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★

  • How It Ends

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Burrow

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½