• The Last Mercenary

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • King Otto

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Ape vs. Monster

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • SAS: Red Notice

    ★★

  • Roberrt

    ★★★

  • Sentinelle

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Red Dot

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★

  • Twist

    ★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Max Cloud

    ★★

  • Breach

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Beast

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Rogue City

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Seized

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Rogue

    ★★

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★½

  • Greenland

    ★★★½

  • The Bay of Silence

    ★★

  • Legacy of Lies

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • Ava

    ★★½

  • Sniper: Assassin's End

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Debt Collectors

    ★★★½

  • Blood and Money

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • Earth and Blood

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Love Sarah

    ★½

  • I Am Vengeance: Retaliation

    ★★½

  • The Vanished

    ★★★

  • Villain

    ★★★½

  • The Decline

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • My Spy

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Dabangg 3

    ★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Skyfire

    ★★★