Sort by

Daniel has logged 29 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rings

Rings

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry