• In The Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Songbird

    ½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Out

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • A Secret Love

  • Normal People

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • The Turning

    ½

  • Cheer

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • Tall Girl

    ½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½