• The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Clickbait

    ★★★★

  • Gone for Good

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • The Innocent

    ★★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • The Mess You Leave Behind

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Stranger

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • His House

    ★★★½