• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Batman

  • tick, tick...BOOM!

  • Maid

  • Squid Game

  • Happening

  • Spencer

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Hey There!

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Passing

  • Stuck Apart

  • Ethos

  • Invisible to the Eye

  • Temple

  • Leyla Once Again

  • I Am The Sea

  • I Care a Lot

  • The Best is Yet to Come

    ★★½

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

  • Aleph

  • Unorthodox

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Wildland

  • Horse Girl

  • You Know Him

    ★★★

  • The Sky Is on Fire

  • Little Women

    ★★★½

  • Suffocating With Manners

  • Love, Spells and All That

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Sister

  • Once I Kept Quiet For a Whole Session

  • Ema

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Queen Lear

    ★★★

  • La Belle Indifference

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • La Belle Époque

  • You Deserve a Lover

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★

  • Belonging

  • Take Me Somewhere Nice

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bartu Ben

  • House of Hummingbird

  • The Insiders

  • Maniac

  • Green Book

    ★★★

  • The Good Girls

  • A Faithful Man

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Announcement

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Bruce Lee and the Outlaw

  • Ocean's Eight

  • The Wild Pear Tree

    ★★

  • Burning

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War