• Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Nocturne

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★

  • The Man Standing Next

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Better Days

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Only the Animals

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • The Traitor

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Family Romance, LLC

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • First Love

    ★★★

  • Atlantics

    ★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Clementine

    ★★★

  • Who You Think I Am

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★

  • Clemency

    ★★

  • Luce

    ★★★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

  • The Mule

  • Bird Box

  • The Grinch

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • White Boy Rick

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Flavors of Youth

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Dying to Survive

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Dogman

    ★★★★

  • The Angel

  • Under the Silver Lake

    ★★★