• The House

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Tales of the Salt Water

    ★★★★

  • Blue Curry

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • Contretemps

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Golden Hour

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • A World Free of Crisis

    ★★★

  • Two

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Citadel

    ★★★

  • Horacio

    ★★★★½

  • Goodbye Robin!

    ★★★½

  • Sundown

    ★★★

  • Hold-Up

    ½

  • My Friend Who Shines in the Night

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • You Sold My Rollerskates?

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Colza

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • The Monopoly of Violence

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Abracitos

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • My Exercise

    ★★★½

  • Thee Wreckers Tetralogy

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Summer Fasting

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Shooom's Odyssey

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Genius Loci

    ★★★★

  • Qui sont les joueurs de jeu vidéo ?

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • A Devil in The Pocket

    ★★★½

  • Primal: Tales of Savagery

    ★★★★★

  • Lunch on the Grass

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Average Happiness

    ★★★★

  • The Godess

    ★★★½

  • Ahead

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • Killing Time

    ★★★★½

  • Freeze Frame

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Toomas Beneath the Valley of the Wild Wolves

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Bach-Hông

    ★★★★

  • Joker

    ★★★