Sort by

chidoguan has logged 11 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★
Edit this entry  
18
Shame

Shame

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★½
Edit this entry