chiaroscuro_bby has logged 44 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Evelyn

Evelyn

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Edit this entry  
14
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wine Country

Wine Country

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
04
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Is Free

Everything Is Free

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry