• Dune

  • The French Dispatch

  • French Water

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

  • The Prom

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • My Psychedelic Love Story

    ★★★★★

  • French Exit

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • I Am Greta

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Athlete A

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Wojnarowicz: F**k You F*ggot F**ker

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Road to Roma

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Kajillionaire

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Transparent: Musicale Finale

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Savage X Fenty Show

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

  • Nimic

    ★★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Webseries: The Movie

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Wine Country

  • All in My Family

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • End of the Century

    ★★★★★

  • Last Ferry

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Paris Is Us

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★★★

  • The Great Hack

    ★★★★★

  • American Factory

    ★★★★★