Sort by

YouHadMeAtJell-o has logged 13 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Into the Deep

Into the Deep

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Copshop

Copshop

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Prevailing Winds

The Prevailing Winds

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
What Happened to Crow 64?

What Happened to Crow 64?

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Modest Defeat

A Modest Defeat

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Strange Beasts

Strange Beasts

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deon Cole: Cole Hearted

Deon Cole: Cole Hearted

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry