Sort by

YouHadMeAtJell-o has logged 174 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Baytown Outlaws

The Baytown Outlaws

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trevor Noah: I Wish You Would

Trevor Noah: I Wish You Would

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Andor: A Disney+ Day Special Look

Andor: A Disney+ Day Special Look

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Do Not Feed The Pigeons

Do Not Feed The Pigeons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Living

Living

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Healer

The Healer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Beings

Beautiful Beings

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death of England: Face to Face

Death of England: Face to Face

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Something in The Closet

Something in The Closet

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mab Hudel

Mab Hudel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Groom

Groom

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pig Child

The Pig Child

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spinning

Spinning

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drop Out

Drop Out

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memoirs of a Geeza

Memoirs of a Geeza

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pram Snatcher

Pram Snatcher

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sticks of Fury

Sticks of Fury

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
SURPRI-!

SURPRI-!

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
For Heidi

For Heidi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fuck The Boxes

Fuck The Boxes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mars

Mars

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry