• No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Too Soon: Comedy After 9/11

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • French Water

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★½

  • David Byrne's American Utopia

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Ava

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • New York New York

  • The Skywalker Legacy

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Possessor

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Air Conditioner

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • War

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly