mags🌶 has logged 114 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reprisal

Reprisal

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Brother

Big Brother

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry