Sort by

mags has logged 41 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hillsborough

Hillsborough

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry