Kyle 🏳️‍⚧️ has logged 23 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hitch

Hitch

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Goonies

The Goonies

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Snit

The Big Snit

1985
×
Read the review Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry