Sort by

mia has logged 16 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry