Sort by

ren has logged 222 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry