Sort by

Zā has logged 98 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Puppet Master: Axis of Evil

Puppet Master: Axis of Evil

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Puppet Master: The Legacy

Puppet Master: The Legacy

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Women Make Film: A New Road Movie Through Cinema

Women Make Film: A New Road Movie Through Cinema

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
From Hare to Eternity

From Hare to Eternity

1997
×
Edit this entry  
27
Cock-a-Doodle-Duel

Cock-a-Doodle-Duel

2004
×
Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1934
×
Edit this entry  
27
Corn on the Cop

Corn on the Cop

1965
×
Edit this entry  
27
Pettin' in the Park

Pettin' in the Park

1934
×
Edit this entry  
27
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evenings on a Farm near Dikanka

Evenings on a Farm near Dikanka

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Every Day's a Holiday

Every Day's a Holiday

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Julie Andrews: The Sound of Christmas

Julie Andrews: The Sound of Christmas

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Some of My Best Friends Are...

Some of My Best Friends Are...

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas in July

Christmas in July

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kate Bush: Christmas TV Special

Kate Bush: Christmas TV Special

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Can I Be Your Bratwurst, Please?

Can I Be Your Bratwurst, Please?

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Carol for Another Christmas

Carol for Another Christmas

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Holidays with Bing and Frank

Happy Holidays with Bing and Frank

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Junky's Christmas

The Junky's Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Comes But Once a Year

Christmas Comes But Once a Year

1936
×
Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry