Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Whale

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Great Hack

    ★★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

  • Game Night

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence