• The Hater

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★

  • 1917

  • Knives Out

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Chernobyl

    ★★

  • Booksmart

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Polar

    ★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • Loro

    ★★★

  • The Predator

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Cold War

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Pitbull. Last Dog

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • Afterimage

    ★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Suicide Squad

  • The Neon Demon

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★★★