Adam has logged 121 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Curtains

Curtains

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Carnage

Carnage

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Saw VI

Saw VI

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Power

The Power

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw II

Saw II

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Satan's Mistress

Satan's Mistress

1982
×
Read the review Edit this entry  
28
Horror High

Horror High

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Empire

The Lost Empire

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
Skullduggery

Skullduggery

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Theatre

Blood Theatre

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Video Violence

Video Violence

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
Dragon Wars

Dragon Wars

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Primal Rage

Primal Rage

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Satan War

Satan War

1979
×
Read the review Edit this entry  
23
Berserker

Berserker

1987
×
Read the review Edit this entry  
23
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Brain

The Brain

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Spider Labyrinth

The Spider Labyrinth

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
The Psychotronic Man

The Psychotronic Man

1980
×
Read the review Edit this entry  
22
Donkey Punch

Donkey Punch

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Feast of Flesh

Feast of Flesh

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flesh Feast

Flesh Feast

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Ninja

The Last Ninja

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cthulhu Mansion

Cthulhu Mansion

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
They Bite

They Bite

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Wheels of Fire

Wheels of Fire

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry