Sort by

elliot has logged 112 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doom

Doom

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Safe

Safe

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eega

Eega

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Takers

Takers

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lockout

Lockout

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hitman

Hitman

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blacklight

Blacklight

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry