• Fantastic Planet

    ★★★★

  • Thriller: A Cruel Picture

    ★★★★½

  • Horror Rises from the Tomb

    ★★★★

  • The Devil's Wedding Night

    ★★★

  • Love Me Deadly

    ★★★

  • Torso

    ★★★★

  • Blackenstein

    ★★½

  • The Killer Is One of Thirteen

    ★★★½

  • Silent Night, Bloody Night

    ★★★½

  • Un Flic

    ★★★½

  • The Blood Spattered Bride

    ★★★★½

  • Grave of the Vampire

    ★★½

  • The Crimes of the Black Cat

    ★★★½

  • Man from Deep River

    ★★★½

  • Melinda

    ★★½

  • Murder Mansion

    ★★★½

  • Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

    ★★★½

  • Bone

    ★★★½

  • Hungry Wives

    ★★½

  • Five Fingers of Death

    ★★★

  • Bloody Friday

    ★★★½

  • Tombs of the Blind Dead

    ★★★★

  • Seven Blood-Stained Orchids

    ★★★★

  • Blood Freak

    ★★★

  • Four Flies on Grey Velvet

    ★★★★★

  • Two Males for Alexa

    ★★★★

  • The Velvet Vampire

    ★★★½

  • Nurses for Sale

    ★★

  • The Iguana with the Tongue of Fire

    ★★★

  • The Touch of Satan

    ★★½

  • The Fifth Cord

    ★★★½

  • Werewolves on Wheels

    ★★★★

  • In the Eye of the Hurricane

    ★★★½

  • A Lizard in a Woman's Skin

    ★★★★★

  • The Cat o' Nine Tails

    ★★★★

  • The Blood on Satan's Claw

    ★★★½

  • The Strange Vice of Mrs Wardh

    ★★★★★

  • The Ballad of Tam Lin

    ★★★

  • Nightbirds

    ★★★★

  • The Body Beneath

    ★★★

  • Eyewitness

    ★★★½

  • Cotton Comes to Harlem

    ★★★

  • Multiple Maniacs

    ★★½

  • The Bird with the Crystal Plumage

    ★★★★

  • Torture Dungeon

    ★★½

  • Estranho Triângulo

    ★★★

  • Whirlpool

    ★★★★

  • Several Friends

    ★★★

  • So Sweet... So Perverse

    ★★★★½

  • Putney Swope

    ★★★★

  • Love Is Colder Than Death

    ★★★½

  • The Walls Have Eyes

    ★★½

  • Paranoia

    ★★★★

  • Eggshells

    ★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★

  • Night of the Living Dead

    ★★★★★

  • The Ghastly Ones

    ★★★

  • The Filthy Five

  • The Girl on a Motorcycle

    ★★★

  • The Name of the Game Is Kill

    ★★★½

  • Django, Prepare a Coffin

    ★★★

  • Seeds

    ★★★★

  • The Big Shave

    ★★★½

  • A Colt Is My Passport

    ★★★

  • Seconds

    ★★★★★

  • Down Friday Street

    ★★★

  • Vapors

    ★★★★

  • Color Me Blood Red

    ★★½

  • The Killers

    ★★★★

  • Mothra vs. Godzilla

    ★★★

  • Cruel Gun Story

    ★★★★

  • The Heisters

    ★★½