Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ennio: The Maestro

Ennio: The Maestro

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Juggler

Night of the Juggler

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Next One

The Next One

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Walls Have Eyes

The Walls Have Eyes

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deray Davis: Power Play

Deray Davis: Power Play

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Shock to the System

A Shock to the System

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Cannibal World

Last Cannibal World

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spawn

Spawn

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
George Carlin: You Are All Diseased

George Carlin: You Are All Diseased

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Madman

Madman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Primitives

Primitives

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cannibal Terror

Cannibal Terror

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Papaya: Love Goddess of the Cannibals

Papaya: Love Goddess of the Cannibals

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deer Woman

Deer Woman

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Devil Hunter

Devil Hunter

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
White Cannibal Queen

White Cannibal Queen

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mondo Cannibale

Mondo Cannibale

×
Read the review Edit this entry  
02
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Homecoming

Homecoming

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry