Sort by

girl kendall roy has logged 281 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read prior review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
Read prior review Edit this entry  
24
My Mom's New Boyfriend

My Mom's New Boyfriend

2008
×
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek

Star Trek

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
American Pie

American Pie

1999
×
Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Edit this entry  
20
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Edit this entry  
15
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
Edit this entry  
15
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
Read the review Edit this entry