Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who

Doctor Who

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Jekyll and Ms. Hyde

Dr. Jekyll and Ms. Hyde

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★
Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry