• The Mummy's Tomb

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • American Animals

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Hounds of Love

    ★★

  • Boundaries

    ★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Once Upon a Time in America

    ★★★½

  • The Grizzlies

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Felon

    ★★½