Sort by

Travis has logged 167 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Third Person

Third Person

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
License to Wed

License to Wed

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Can't Kill Stephen King

You Can't Kill Stephen King

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Calvary

Calvary

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Extinction

Extinction

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry