Sort by

Travis has logged 94 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Back-Up Plan

The Back-Up Plan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Picture Perfect

Picture Perfect

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Indigenous

Indigenous

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
10 Rules for Sleeping Around

10 Rules for Sleeping Around

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baskin

Baskin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House of Magic

The House of Magic

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bachelor Night

Bachelor Night

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Promise

A Promise

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Imperium

Imperium

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rendition

Rendition

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Horses

Wild Horses

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
#Horror

#Horror

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
One for the Money

One for the Money

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wild Oats

Wild Oats

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Leatherheads

Leatherheads

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kiss Them for Me

Kiss Them for Me

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry