Sort by

Travis has logged 404 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Dead Rotting Hood

Little Dead Rotting Hood

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Details

The Details

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Penelope

Penelope

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demonic

Demonic

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Toys

Toys

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pete's Dragon

Pete's Dragon

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chloe

Chloe

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The D Train

The D Train

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Are You Here

Are You Here

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Reader

The Reader

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry