Sort by

Travis has logged 26 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Brainiac

The Brainiac

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Regarding Henry

Regarding Henry

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Laura

Laura

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Specialist

The Specialist

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hackers

Hackers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry