Sort by

Travis has logged 19 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Open Range

Open Range

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corky Romano

Corky Romano

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Assassins

Assassins

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Payback

Payback

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry