Sort by

Travis has logged 210 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rosewood Lane

Rosewood Lane

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Raven

The Raven

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The American Scream

The American Scream

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovely Molly

Lovely Molly

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Apartment 143

Apartment 143

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Silent House

Silent House

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Margaret

Margaret

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Intruders

Intruders

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bernie

Bernie

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crucible of Horror

Crucible of Horror

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death Line

Death Line

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anonymous

Anonymous

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Final

The Final

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Playback

Playback

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Moth Diaries

The Moth Diaries

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Possession

The Possession

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry